Na co zwrócić uwagę wybierając wózek transportowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki transportowe to nieskomplikowane urządzenia, które doskonale sprawdzają się nie tylko w zakładach przemysłowych czy magazynach, ale również w domach prywatnych. Służą przede wszystkim do wygodnego i bezpiecznego przewożenia różnych ładunków – nawet tych o sporej masie i nienormatywnych gabarytach. Stanowią nieocenioną pomoc choćby podczas przeprowadzek oraz kupowania mebli, sprzętów AGD RTV i materiałów budowlanych. Przy wyborze konkretnego modelu trzeba koniecznie zainteresować się kilkoma istotnymi parametrami.

Udźwig i przestrzeń ładunkowa liczy się najbardziej

Decydując się na zakup wózka transportowego, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego maksymalny udźwig. Ma on bowiem zasadniczy wpływ na ilość i wagę elementów możliwych do przewiezienia za jednym razem. Najprostsze konstrukcje oferują ten parametr na poziomie około 250 kg, natomiast bardziej zaawansowane (np. podnośnikowe) na poziomie kilkunastokrotnie większym.

Kolejny niezwykle ważny czynnik to przestrzeń ładunkowa wyrażona w metrach kwadratowych. Do standardowych zastosowań wystarczy w zupełności wózek o powierzchni użytkowej 2 m2. W tym kontekście duże znaczenie ma również wielkość wózka, która musi być dostosowana do rodzaju przewożonych na nim zazwyczaj obiektów. Jeśli np. interesuje nas mały model, to bez problemu znajdziemy go w asortymencie tego specjalistycznego sklepu online: https://agromech.com.pl/42-male-wozki-transportowe.

Na koniec zweryfikujmy jeszcze ogólną jakość wykonania konstrukcji (pożądana jest stal nierdzewna, grube tworzywo gumowe, sprawne łożyska wałeczkowe) oraz promień skrętu (tym większy, im częściej zamierzamy operować w ciasnych ciągach komunikacyjnych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*