Jak ocieplić mieszkanie przed zimą?

Ocieplenie mieszkania przed zimą jest możliwe. Efekt ten można uzyskać na kilka sposobów, w zależności od czasu i budżetu. Wymagają one nieco wysiłku i podjęcia się kilku prac budowlanych, ale warto zainwestować czas, jak i pieniądze, ponieważ izolacja przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie, a co za tym idzie – oszczędność. Jednym z najprostszych działań, jakie można podjąć w zakresie ocieplania mieszkania jest uszczelnienie okien. Nawet najwyższy poziom grzania ustawiony na kaloryferach niewiele pomoże, gdy mamy do czynienia z nieprawidłową ich izolacją. Najlepiej byłoby zastąpić je modelami energooszczędnymi, kilkuszybowymi, ale wymiana nie zawsze jest możliwa. W takiej sytuacji sprawdzą się po prostu folie, które można nakleić na szybę od środka, by pełniły rolę dodatkowej warstwy uszczelniającej. Dodatkowym działaniem niewymagającym remontu jest stosowanie grubych, nietransparentnych zasłon, a także wykładzin, które zmniejszą przepływ zimnego powietrza.

Remont niezbędny

Aby skutecznie zadbać o ocieplenie mieszkania przed zimą, konieczne są zwykle gruntowne działania termomodernizacyjne. Kluczem do sukcesu jest ocieplanie ścian, podłóg i sufitu. W wyniku podjętych działań można znacznie ograniczyć wydatki na ogrzewanie. W tym celu konieczne będą specjalne płyty kartonowo- gipsowe, czy styropianowe oraz zamontowanie ich we wszystkich pomieszczeniach domu. Każdy z tych elementów odgrywa ważną rolę w zatrzymywaniu ciepła w budynku. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, to wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia można zakupić w sklepie JUGA z profesjonalnymi artykułami budowlanymi.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − dwanaście =