Jak pozbyć się złomu?

Złom zalegający w piwnicach, garażach, na strychach i w komórkach gospodarczych to spory problem. Nie każdy wie w jaki sposób może pozbyć się takiego rodzaju odpadów. Tymczasem nie jest to wcale trudne, a dodatkowo możemy jeszcze na tym zarobić. Wystarczy tylko znaleźć dobry punkt skupu złomu i odwieść tam nasze niepotrzebne przedmioty wykonane z różnych metali.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania

Jednym ze sposobów, by oddać złom jest skorzystanie z usług przedsiębiorstwa miejskiego odpowiedzialnego za odbiór odpadów wszelakich. Możliwe jest samodzielne zawiezienie metali do siedziby MPO, ale co zrobić w przypadku większych przedmiotów? W takim przypadku należy uważnie śledzić ogłoszenia w Internecie, w prasie, a także na lokalnych tablicach. Są tam podawane terminy, gdy miasto organizuje odbiór odpadów wielkogabarytowych. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna, finansowana przez budżet miasta. Wystarczy wystawić złom w odpowiednim miejscu (zazwyczaj przed płotem lub wejściem do klatki schodowej) umówionego dnia, a służby odbiorą go i oddadzą do utylizacji.

Sprzedaż złomu do skupu

Drugą opcją, skierowaną do osób które chcą na pozbyciu się złomu dodatkowo zarobić, jest znalezienie skupu. Na terenie stolicy znajduje się cała masa takich punktów. Wystarczy chociażby poszukać w sieci. Pamiętajmy jednak, że punkty takie nie organizują odbioru odpadów, musimy więc samodzielnie zawieźć tam cały nasz złom Warszawa ma względem reszty kraju całkiem dobre ceny na swoich skupach. Możemy więc na sprzątaniu swojego garażu, piwnicy czy strychu jeszcze całkiem dobrze zarobić.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 10 =