Jak przechować drogie przedmioty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość ludzi posiada jakieś cenne przedmioty, które powinny być przechowywanie we właściwy sposób. Mogą to być choćby pieniądze, dzieła sztuki, biżuteria (kolczyki, bransoletki, kolie, perły itp.) czy ważne dokumenty. Ich odpowiednie zabezpieczenie jest konieczne ze względu na to, że mogą się stać łatwym łupem dla złodziei lub ulec zniszczeniu w trakcie np. pożaru. W domach prywatnych najlepiej sprawdzają się tradycyjne sejfy na kluczyk lub zamek szyfrowy, natomiast właściciele firm czy sklepów powinni pomyśleć o kasie pancernej albo specjalnej szafie. A to oczywiście nie wszystkie możliwe rozwiązania., 

Lepiej zapobiegać, niż płakać po utracie kosztowności

Najbardziej tradycyjnym urządzeniem służącym do przechowywania drogich przedmiotów jest oczywiście sejf. Wybierając konkretny model, należy brać pod uwagę przede wszystkim wartość posiadanych przez nas kosztowności. Najlepiej spisują się wersje zakotwiczone do podłoża (nie można ich ukraść), zabezpieczone specjalnym szyfrem (zamek jest dużo łatwiejszy do rozbrojenia) oraz zainstalowane w niezbyt oczywistym miejscu, takim jak szafa, piwnica albo pokój dziecięcy.

Jeśli chodzi o sejfy w sklepie sprawdzą się one równie dobrze, jak w domu prywatnym. W domowych warunkach alternatywą jest też metalowa skrytka, idealnie wręcz nadająca się do trzymania w niej mniejszej ilości pieniędzy czy papierów wartościowych (zwłaszcza jeśli odznacza się wysoką klasą odporności). W firmach natomiast znacznie lepszym rozwiązaniem są kasy pancerne, gwarantujące wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno gotówce, jak i dobrom materialnym o znacznej wartości (niekiedy nawet kilku milionów złotych). Dużym powodzeniem cieszą się ponadto wzmocnione metalowe szafy, w których oprócz kosztowności można też z powodzeniem schować broń palną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*