Jakie kosmetyki najlepiej stosować w ramach pielęgnacji włosów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy chce mieć pięknie wyglądające włosy jak z salonu. Aby to osiągnąć, ważne jest pamiętanie o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Na początku należy określić, jaka jest kondycja włosów i skóry głowy, a dopiero później dobrać kosmetyki pielęgnacyjne. Dzięki odpowiednim kosmetykom można zdziałać cuda.

Szampony – dla skóry głowy

Szampon należy dobrać do potrzeb skóry głowy, a nie włosów na długości. Warto zwrócić uwagę na to, czy skóra się przetłuszcza, czy jest zbyt sucha i pojawia się łupież. Lepiej wybierać szampony, które nie mają silnych detergentów w składzie, ponieważ mogą one przesuszać skórę oraz włosy i dodatkowo podrażniać. W składzie szamponu nie powinno być także silikonów, aby nie zatykały one mieszków włosowych i nie powodowały tworzenia się bolących krostek.

Odżywki – aby poprawić kondycję włosów

Odżywkę dobiera się w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli chce się nawilżyć włosy, należy szukać odżywek zawierających glicerynę, pantenol lub bardziej naturalne substancje nawilżające, takie jak aloes czy miód. Dla włosów, które się łatwo się puszą, warto wybrać maski i odżywki bogate w substancje natłuszczające i oleje, na przykład olej z nasion słonecznika czy ze słodkich migdałów. Dzięki nim włosy będą wygładzone i błyszczące.

Kosmetyki do stylizacji

Na koniec warto także wybrać kosmetyk do stylizacji włosów po myciu. Bogatą ofertę różnych kosmetyków do włosów posiada sklep Jean Louis David. Do wyboru są lakiery, pianki, spraye, balsamy oraz żele, pasty i kremy. W zależności od tego, jak mocno chcemy utrwalić stylizację, należy sięgać po odpowiedni produkt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*