Jak rozwijać w dziecku artystyczne pasje?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem trudno zachęcić dziecko do rozwijania swoich umiejętności czy znalezienia hobby. Kiedy jednak zauważymy u swojej pociechy zdolności w jakimś kierunku, powinniśmy je jak najbardziej wspierać w rozwoju. Dotyczy to przede wszystkim pasji sportowych, muzycznych i plastycznych. Czasem jest to związane z dodatkowymi kosztami, a także często musimy poświęcić temu nasz wolny czas. Jednak rozwój dziecka jest nieocenioną nagrodą za nasz wysiłek.

Jak wspomagać małego artystę?

Dzieci już od najmłodszych lat przejawiają zainteresowanie sztuką. Chętnie uczą się piosenek, nie tylko tych dziecięcych, by potem móc je odśpiewać przed innymi. Próbują grać na różnych instrumentach, uczą się wierszy, ale przede wszystkim rysują. Kiedy zauważamy, że dziecko którejś ze sztuk szczególnie chętnie poświęca czas, powinniśmy je w tym wspierać, zachęcać do dalszych działań. Jednak nie mogą być to silne naciski, ponieważ łatwo małego artystę zniechęcić. Pamiętajmy o tym, że dziecko dużo bardziej niż dorośli lubi odnosić sukcesy. A najważniejsze jest to, żeby to była realizacja dziecięcych pasji, a nie ambicji rodziców.

Malowanie i kolorowanki

Jedną z ulubionych zabaw dziecięcych jest rysowanie, malowanie i kolorowanie przygotowanych do tego obrazków. Kiedy zauważymy, że dziecko poświęca temu zajęciu szczególnie dużo czasu, warto rozwijać jego zainteresowania.

Jedną z form rozwoju mogą być obrazy malowane po numerach. Obraz odpowiednio dobrany do wieku i umiejętności dziecka, z pomocą rodzica może przerodzić się w dzieło, które zawiśnie na ścianie w pokoju. To wspaniała wspólna zabawa, a efekt jest niesamowity, gdyż powstaje prawdziwy, profesjonalny obraz na płótnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*