Jakie rodzaje spraw są zazwyczaj prowadzone przez adwokatów, którzy pracują z klientami zagranicznymi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zagraniczni klienci mogą napotkać szereg problemów prawnych po przyjeździe do Polski. Niektóre z tych kwestii są związane z prawem imigracyjnym, podczas gdy inne mogą być związane z prawem karnym lub prawem rodzinnym. Adwokaci, którzy pomagają obcokrajowcom, powinni mieć doświadczenie w prowadzeniu spraw, które dotyczą następujących kwestii:

Prawo imigracyjne

Adwokat, który pracuje z klientami zagranicznymi będzie zazwyczaj obsługiwać każdą sprawę dotyczącą imigracji. Sprawy te mogą obejmować pomoc klientowi w uzyskaniu stałego pobytu lub obywatelstwa, złożenie wniosku o rozwód lub opiekę nad dzieckiem, lub uzyskanie opieki nad dziećmi po umieszczeniu ich w opiece zastępczej.

Prawo karne

Obcokrajowcy mogą zostać oskarżeni o popełnienie przestępstw podczas pobytu w Polsce. Adwokat, który pracuje z klientami z zagranicy może pomóc zapewnić, że oskarżony jest traktowany sprawiedliwie w całym procesie i że jego prawa są chronione przez cały czas.

Prawo rodzinne

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego mogą szybko się skomplikować, gdy mamy do czynienia z wieloma jurysdykcjami i zaangażowanymi kulturami. Prawnik, który specjalizuje się w pracy z zagranicznymi klientami może pomóc w poruszaniu się po tych kwestiach, tak aby każdy zaangażowany zrozumiał swoje prawa i obowiązki wynikające z prawa przed podjęciem ważnych decyzji, takich jak małżeństwo lub rozwód.

Zezwolenie na nabycie nieruchomości

Prawo dotyczące własności nieruchomości i transakcji na rynku nieruchomości może być bardzo różne w innych krajach i ważne jest, aby zrozumieć te różnice przed podjęciem decyzji. Prawnik, który specjalizuje się w pracy z klientami zagranicznymi, może pomóc w zapewnieniu, że spełniasz wszystkie wymogi prawne dotyczące nabywania nieruchomości w nowym kraju zamieszkania. Zezwolenie na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca jest zazwyczaj przyznawana, jeśli dana osoba mieszkała w tym kraju przez określony czas. Zazwyczaj jest to co najmniej jeden rok, ale może to być nawet trzy lata lub więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*