Jak udekorować altanę w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekorując altanę w ogrodzie, można wybrać prosty, elegancki wygląd lub bardziej wyszukany. Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o wielkości i kształcie altany, którą chcesz zbudować.

Zdecyduj o liczbie miejsc siedzących, które znajdą się w Twojej altanie

Jeśli będzie używany tylko okazjonalnie, na przykład podczas imprez i innych specjalnych okazji, to możesz wybrać coś małego. Jeśli będzie on używany częściej, takich jak w miesiącach letnich, kiedy ludzie mają pikniki i grille, to może chcesz iść na coś większego z więcej miejsc siedzących.

Zdecyduj o wielkości dachu

Twój dach powinien być wystarczająco wysoki, aby nikt z niego nie spadł, gdy na nim siedzi, i wystarczająco niski, abyś nie zmokł w deszczu lub śniegu (chociaż może to nie mieć zastosowania, jeśli mieszkasz w klimacie tropikalnym). Powinna mieć również okapy na każdym końcu, aby nie było szczelin, przez które woda deszczowa mogłaby przeciekać przez pęknięcia w ramie.

Wybór zabudowy

Wybierz, czy chcesz, aby Twoja altana była otwarta ze wszystkich stron, czy tylko z jednej strony wychodzącej na przestrzeń ogrodową. Jeśli chcesz zapewnić cień w lecie i schronienie przed deszczem, to altana z otwartymi bokami jest dobrym pomysłem. Jeśli chcesz po prostu gdzieś siedzieć z przyjaciółmi w gorący dzień, to warto rozważyć przejście do zamkniętej struktury z oknami. Do ogrodzenia naszej altanki, można użyć chociażby maty ogrodzeniowe lub ogrodzenie murowane. Jeśli chcemy osłonić się przed wiatrem, to warto rozważyć montaż ogrodzenia kratowego lub panelu z litego drewna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*