Jak uzyskać aksamitnie gładką skórę nóg?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na usunięcie niechcianego owłosienia z nóg. Najczęściej stosowana domowa metoda depilacji polega na użyciu maszynki do golenia. Coraz większą popularnością cieszą się również kremy do depilacji rozpuszczające keratynową łodygę włosa. Osoby, które pragną uzyskać efekt gładkich nóg i zachować go na dłużej, powinny udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

Depilacja woskiem

Większość dobrych gabinetów ma w swej ofercie zabiegi z wykorzystaniem wosku. Dobrze jest poddać się depilacji woskiem, chociaż nie jest to zbyt przyjemne. Pozwala jednak pozbyć się owłosienia nawet na kilka tygodni. Do wykonania tego zabiegu potrzebny jest wosk, a także podgrzewacz umożliwiający jego rozpuszczenie. Przydatna będzie również szpatułka do równomiernego nakładania preparatu. Niezbędne są także paski, które nakleja się na owłosione nogi, a następnie zrywa wraz z włosami. W dobrych salonach urody, po zabiegu, na nogi pacjentki nakłada się łagodzący żel chroniący przed podrażnieniami i zaczerwienieniem.

Usuwanie owłosienia przy użyciu lasera

Coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferuje swym klientom możliwość trwałego usuwania owłosienia za pomocą lasera. Depilacja laserem daje znakomite, a co ważniejsze trwałe efekty. Jest szczególnie zalecana osobom, które mają grube i ciemne włosy. Podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia komórek macierzystych włosa, odpowiedzialnych za jego wzrost. W celu uzyskania idealnie gładkich, aksamitnych nóg konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. W związku z tym, że zakup dobrej jakości lasera to duży wydatek, nie wszystkie gabinety mogą sobie pozwolić na tego rodzaju inwestycję. Podczas zabiegu usuwania owłosienia wiele osób decyduje się również na usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp za pomocą skrobaków. W ten sposób można podczas jednej wizyty w salonie kosmetycznym zadbać zarówno o nogi, jak i stopy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*