Masaż relaksacyjny – czy go potrzebujesz?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale prawdopodobnie jesteś zestresowany.

Nasze ciała i umysły są pod ciągłą presją pracy, rodziny i innych zobowiązań. Co gorsza, w poszukiwaniu rozrywki i ucieczki często sięgamy po nasze telefony lub komputery.

Jeśli ostatnio czujesz się zmęczony, nie możesz się zrelaksować lub po prostu szukasz dodatkowej uwagi, rozważ masaż. Dobry masaż może pomóc zmniejszyć stres, poprawić krążenie i złagodzić bóle.

Co to jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny to rodzaj masażu tkanek głębokich, który skupia się na doprowadzeniu do fizycznego i psychicznego odprężenia. Jest on szczególnie dobry dla osób cierpiących na lęki lub depresję, ale może być również pomocny dla tych, którzy po prostu czują się zestresowani. Relaksujące efekty masażu mogą utrzymywać się przez wiele dni po zabiegu. Masażyści zazwyczaj używają swoich dłoni i łokci, aby wypracować napięcie w mięśniach i stawach, jak również wywierają nacisk na określone obszary ciała. Ten rodzaj masażu jest czasami nazywany masażem szwedzkim, ale nie jest on ograniczony tylko do tych, którzy lubią szwedzką muzykę! Masaże relaksacyjne mogą być wykonywane przy użyciu wielu różnych technik.

Co ma na celu?

Celem masażu relaksacyjnego jest pomoc w uspokojeniu się i zrelaksowaniu po stresującym dniu, abyś mógł łatwiej zasnąć w nocy i obudzić się rano z poczuciem świeżości. Może to pomóc w zaburzeniach snu, takich jak bezsenność lub zespół niespokojnych nóg.

Jeśli czujesz, że chodzisz ciągle zestresowany i pospinany to warto udać się na masaż relaksacyjny w Warszawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*