Jak uzyskać dofinansowanie na łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne w wielu przypadkach jest niezbędne dla osób przewlekle chorych, lub wracających do zdrowia po poważnych urazach. Takie łóżko możemy kupić lub wynająć. Warto jednak pamiętać, że możemy postarać się o dofinansowanie na zrealizowanie tego celu.

Jakie łóżko rehabilitacyjne wybrać?

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego łóżka rehabilitacyjnego? Najważniejsze znaczenie mają tutaj potrzeby osoby chorej, a także możliwości lokalowe. W pierwszym przypadku konieczna będzie konsultacja z fizjoterapeutą, lub lekarzem. Natomiast sami możemy ocenić jakiej wielkości łóżko zmieści się w pomieszczeniu, w którym chcemy je docelowo ustawić. Standardem są tutaj łóżka wymiarach 110 na 220 cm. Jednak musimy również pamiętać, że osoby wyższe i cięższe będą potrzebowały łóżka o większych rozmiarach. Gdzie można kupić tego rodzaju sprzęt? Jeżeli szukamy łóżka Katowice są idealnym miejscem do jego zakupu. W tym mieście znajdziemy profesjonalny sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym dla osób niepełnosprawnych. Możemy tutaj liczyć na szeroki wybór modeli o różnych rozmiarach i wielu przydatnych funkcjach.

Jak sfinansować zakup łóżka rehabilitacyjnego?

Zakup łózka rehabilitacyjnego nie jest tanim przedsięwzięciem. Ale warto pamiętać, że mamy możliwość starać się o dofinansowanie. Niestety nie możemy w tym wypadku liczyć na dofinansowanie ze środków NFZ. Z pomocą przychodzi nam jednak PFRON. Tutaj możemy uzyskać dofinansowanie do wysokości 95% wartości łóżka rehabilitacyjnego. Odpowiedni wniosek i wymagane dokumenty należy złożyć w najbliższej placówce MOPS lub PCPR. Koniecznie będzie załączenie do wniosku oświadczenia o niepełnosprawności, zaświadczenia od lekarza o konieczności zakupu łózka, czy też zaświadczenia o dochodach. Łóżko rehabilitacyjne z dofinansowaniem od PFRON to szansa na szybki powrót do zdrowia dla osób, które nie stać na samodzielny zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − osiemnaście =