Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe nazywane również endodontycznym to dla wielu pacjentów jedyna alternatywa dla ekstrakcji zęba. Stosuje się je w przypadku występowania zaawansowanej próchnicy, która doprowadziła do nieodwracalnego i zaawansowanego zapalenia miazgi. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym jest dosyć pracochłonny i czasochłonny.

Leczenie nieodwracalnego i zaawansowanego zapalenia miazgi zęba

Polega ono na usunięciu wszelkich zmian próchniczych oraz odsłonięciu kanałów korzeniowych. Kolejnym krokiem jest usunięcie miazgi i dokładne oczyszczenie wnętrza zęba. Oczyszczone, wypłukane środkiem dezynfekującym i osuszone kanały zębowe są uszczelniane oraz wypełniane. Po wypełnieniu kanałów zębowych stomatolog przystępuje do odbudowy zęba. Czas oraz koszty lecenia uzależnione są przede wszystkim od ilości kanałów zębowych. Osoby, które szukają fachowej pomocy, mogą zajrzeć na stronę https://www.morzeusmiechu.pl/, gdzie znaleźć można wiele cennych informacji na temat leczenia kanałowego, a także innych zabiegów dentystycznych.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × trzy =