Jak używać farb do butów?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie sporo osób posiada w swojej garderobie co najmniej kilka par butów wykonanych ze skóry licowej, zamszowej lub nubukowej. Niewiele z nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, że można je pomalować w zasadzie na dowolny kolor. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną farbę na bazie alkoholu, która trwale pokrywa powierzchnię obuwia, wnikając głęboko w strukturę materiału. Mnóstwo tego rodzaju farb znajdziemy w tym specjalistycznym sklepie online: https://multirenowacja.pl.

Krótka instrukcja dla niewtajemniczonych

Pierwszym krokiem do skutecznego i bezpiecznego pomalowania butów jest odtłuszczenie ich za pomocą dedykowanego środka. Dotyczy to jednak wyłącznie modeli z gładkiej skóry licowej. W przypadku zamszu i nubuku wystarczy natomiast usunąć z powierzchni kurz i inne nieczystości szczotką z miękkim włosiem. Następnie zaleca się zakrycie miejsc nieprzeznaczonych do zafarbowania. Można wykorzystać do tego celu malarską taśmę klejącą, która jest dostępna w każdym sklepie remontowo-budowlanym. Po wykonaniu powyższych czynności przechodzimy wreszcie do właściwego malowania.

Najpierw powinniśmy energicznie potrząsnąć puszką z zakupioną farbą, aby bardzo dokładnie wymieszać cząsteczki pigmentu. W dalszej kolejności pokrywamy miejsca łączeń, szwy i całą powierzchnię pędzelkiem, pamiętając o unikaniu nadmiaru preparatu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest z pewnością położenie dwóch cienkich warstw zamiast jednej grubej. Na koniec pozostawiamy obuwie do pełnego wyschnięcia i ostatecznego utwardzenia się farby. Dodajmy, że gładka skóra wymaga dodatkowo wykończenia dedykowanym balsamem bądź kremem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*