Jak zachęcić dziecko do rozwijania swoich pasji?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew pozorom, wielu dzieciom trudno od tak odpowiedzieć na pytania: czym się interesujesz? jakie masz hobby? czy: Kim chciałbyś zostać, jak dorośniesz? Jest jednak pewna grupa, która ma swoją pasję i marzy, żeby ją rozwijać. Dzieci te jednak nie zawsze wiedzą, jak się za to zabrać, a często po prostu nie wierzą w swoje siły. Czy można im jakoś pomóc? Można, a nawet trzeba!

Szansa na realizację i motywacja

Jeśli dziecko wyraźnie wykazuje chęć i zdolności w jakimś kierunku, bardzo istotne jest wsparcie najbliższych. Czy to uprawianie konkretnego sportu, marzenie o zostaniu aktorem, pisarzem, pracy w telewizji, czy poznawaniu świata – w wielu przypadkach możliwości konkretnej pomocy są na wyciągnięcie ręki. To treningi organizowane przez szkoły i kluby sportowe, kursy i zajęcia np. przy centrach kultury,  ale i spotkania ze znanymi osobami z danej dziedziny.

A może rozmowa z idolem z domowego zacisza?

Dla wielu dzieciaków rozmowa ze znaną osobistością – sportowcem, aktorem, prezenterem, pisarzem, czy ostatnio także Youtuberem, to sposób na nabranie pewności siebie i coś w rodzaju pozytywnego dopingu do dalszego działania.

Na szczęście, można dzisiaj w dość łatwy sposób zapewnić taką miłą niespodziankę swojemu dziecku dzięki stronie https://twojbohater.pl/. Mogą to być życzenia od idola dedykowane konkretnemu młodemu człowiekowi, rozmowa w grupie fanów, ale też indywidualne wirtualne spotkanie video, oko w oko. To niezapomniane przeżycie, które uskrzydla i będzie miało pozytywny wpływ na rozwój dziecka w konkretnym kierunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*