Jak zapewnić dziecku komfort podczas snu?

W życiu każdego dziecka nadchodzi moment, w którym powinno nauczyć się zasypiać samodzielnie. Jednym dzieciom przychodzi to naturalnie, dla innych jest to proces niezwykle trudny i stresujący. Kochający rodzice chcieliby cały czas wspierać malucha na drodze do samodzielności. Co mogą zrobić, aby podnieść komfort jego snu?

Łóżko i pościel – czy mają znaczenie?

Kluczowe dla prawidłowego odpoczynku dziecka jest otoczenie, w którym się znajduje. W jego sypialni powinno być cicho i niezbyt jasno. Ważne są także sprzęty, z których maluch korzysta. W nauce samodzielnego zasypiania zdecydowanie pomocne okażą się wygodna piżamka, pościel z ulubionym bajkowym bohaterem oraz wygodne łóżko. Kołdra powinna zapewniać dziecku odpowiednią temperaturę oraz być przewiewna i odprowadzać wilgoć, zapobiegając tym samym nadmiernemu poceniu się w nocy oraz podnosząc komfort snu.

W przypadku łóżka należy zwrócić uwagę na to, aby było ono odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb śpiącej w nim osoby. Te dla maluchów produkowane są w różnych kształtach i rozmiarach. Kluczową rolę gra wielkość – łóżka dla dzieci, które śpią spokojnie, będą małego rozmiaru. W przypadku malucha, który śpi w wyjątkowo aktywny sposób, warto zaopatrzyć się w mebel rozkładany, bądź o większych gabarytach. W dalszej kolejności można wziąć pod uwagę dziecięce preferencje estetyczne – być może łóżko w kształcie samochodu pozwoli najmłodszemu członkowi rodziny czuć się w nim bezpieczniej? W końcu im bardziej dziecko lubi ten mebel, tym chętniej nauczy się w nim samodzielnie zasypiać.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × pięć =