Jakie elementy są potrzebne do wykonania oświetlenia LED w naszym domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie LED może być zainstalowane w naszych domach na wiele sposobów. Można je stosować jako zamiennik tradycyjnych żarówek, można je montować w lampach sufitowych lub ściennych, a także można je stosować jako samodzielne oświetlenie.

Podstawowe elementy potrzebne do instalacji oświetlenia LED to:

Profil LED 

Jest to metalowa listwa, na której można zamontować swoje diody LED. Profil ledowy występuje w różnych rozmiarach i kształtach, ale najpopularniejsze są te o kwadratowych profilach. Za pomocą tych profili możesz stworzyć kształt, jaki chcesz mieć w swojej instalacji oświetlenia LED.

Sterownik LED

Jest to element elektroniczny, który będzie zasilał diody LED, które zamontowałeś na swoim profilu LED. Sterownik powinien być kompatybilny z zakresem napięcia w Twoim kraju, a także powinien być w stanie dostarczyć wystarczającą moc, aby nie nagrzewał się zbytnio podczas pracy z pełną wydajnością.

Żarówki LED 

Są to rzeczywiste światła, które będą emitować światło po włączeniu. W zależności od tego ile diod LED chcemy zainstalować w każdej oprawie, możemy potrzebować więcej niż jedną żarówkę na oprawę, ponieważ każda z nich ma swój własny sterownik, co oznacza, że zajmie więcej miejsca w każdej oprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*