Przed wypożyczeniem samochodu, czy to krótko – czy długoterminowo, musimy zapoznać się z warunkami i formalnościami dotyczącymi usługi. W zależności od przedsiębiorstwa mogą się one nieznacznie różnić, podstawy są jednak zazwyczaj identyczne. Zanim skierujemy się do wypożyczalni, musimy najpierw zapoznać się też z regulaminem, pozwoli to uniknąć rozczarowania, gdyby okazało się, że nie spełniamy warunków najmu.
Podstawą świadczonej usługi jest zawsze zawarcie umowy najmu. Przed podpisaniem upewnijmy się, że zawiera ona zgodny z wcześniejszymi ustaleniami termin najmu, specyfikację samochodu (model, marka, wyposażenie, numery VIN oraz nr. rejestracyjny), informacje o ubezpieczeniu, a także dokładnie określone miejsce i godzinę oddania pojazdu. Jeśli którykolwiek z tych elementów budzi nasze wątpliwości, nie bójmy się zakwestionować rzetelności umowy. Niezwykle ważne jest też spisanie protokołu stanu pojazdu i dołączenie go do umowy. Podobnie jak w przypadku serwisów samochodowych, które chronią się w ten sposób przed nieuczciwymi klientami, uchroni on nas przed posądzeniem o istniejące już zarysowanie czy otarcie samochodu. Powinna tego dopilnować każda rzetelna i uczciwa wypożyczalnia samochodów Warszawa, jako miasto stołeczne obfituje w tego rodzaju usługi, jeśli coś wzbudza nasze wątpliwości, nie wahajmy się zwrócić do konkurencji.
Jeśli chcemy wynająć samochód, musimy spełniać też określone warunki. Pierwszym z nich jest wiek, najemca musi mieć ukończone 23 lata. Drugim, staż jako kierowca, musimy posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii od co najmniej 3 lat. Zazwyczaj musimy też liczyć się z wniesieniem czynszu najmu z góry oraz depozytem, w postaci zwrotnej kaucji. Przed spisaniem umowy nie zapomnijmy też upewnić się, że mamy przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty (dowód osobisty i prawo jazdy).