Jakie formalności trzeba wypełnić zanim wypożyczy się auto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przed wypożyczeniem samochodu, czy to krótko – czy długoterminowo, musimy zapoznać się z warunkami i formalnościami dotyczącymi usługi. W zależności od przedsiębiorstwa mogą się one nieznacznie różnić, podstawy są jednak zazwyczaj identyczne. Zanim skierujemy się do wypożyczalni, musimy najpierw zapoznać się też z regulaminem, pozwoli to uniknąć rozczarowania, gdyby okazało się, że nie spełniamy warunków najmu. 

Formalności dotyczące wynajmu

Podstawą świadczonej usługi jest zawsze zawarcie umowy najmu. Przed podpisaniem upewnijmy się, że zawiera ona zgodny z wcześniejszymi ustaleniami termin najmu, specyfikację samochodu (model, marka, wyposażenie, numery VIN oraz nr. rejestracyjny), informacje o ubezpieczeniu, a także dokładnie określone miejsce i godzinę oddania pojazdu. Jeśli którykolwiek z tych elementów budzi nasze wątpliwości, nie bójmy się zakwestionować rzetelności umowy. Niezwykle ważne jest też spisanie protokołu stanu pojazdu i dołączenie go do umowy. Podobnie jak w przypadku serwisów samochodowych, które chronią się w ten sposób przed nieuczciwymi klientami, uchroni on nas przed posądzeniem o istniejące już zarysowanie czy otarcie samochodu. Powinna tego dopilnować każda rzetelna i uczciwa wypożyczalnia samochodów Warszawa, jako miasto stołeczne obfituje w tego rodzaju usługi, jeśli coś wzbudza nasze wątpliwości, nie wahajmy się zwrócić do konkurencji. 

Jakie warunki trzeba spełniać?

Jeśli chcemy wynająć samochód, musimy spełniać też określone warunki. Pierwszym z nich jest wiek, najemca musi mieć ukończone 23 lata. Drugim, staż jako kierowca, musimy posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii od co najmniej 3 lat. Zazwyczaj musimy też liczyć się z wniesieniem czynszu najmu z góry oraz depozytem, w postaci zwrotnej kaucji. Przed spisaniem umowy nie zapomnijmy też upewnić się, że mamy przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty (dowód osobisty i prawo jazdy).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*