Kuweta dla kota – w jakim miejscu powinna się znajdować?

Kuweta, stanowiąca odpowiedni toalety dla naszego zwierzaka to jeden z tych elementów wystroju, który powinien znajdować się w miejscu spokojnym i pozbawionym większego ruchu. Koty, jak każde zwierzęta, nie lubią wielkiego zamieszania i podczas załatwiania swoich spraw, cenią sobie przede wszystkim ciszę oraz spokój. Gdzie zatem postawić kuwetę w mieszkaniu lub domu, by mieć pewność, że zwierzę będzie korzystało z niej regularnie i bezproblemowo?

Korytarz, toaleta, a może jeszcze coś innego?

Wiele osób, które posiadają jednego lub więcej zwierząt, decyduje się na ustawienie kuwety w toalecie. Ponieważ jednak jest to przestrzeń stosunkowo zamknięta i raczej nikt nie pozostawia drzwi do niej otwartych również w trakcie korzystania, dobrym pomysłem może być wbudowanie okna w drzwiach, przez które koty będą mógłby swobodnie przechodzić. To rozwiązanie nie jest jednak dla wszystkich, dlatego najczęściej kuweta wraz z odpowiednim żwirkiem, np. https://pociechowo.pl/kot/zwirek-dla-kota, stawiania jest w korytarzu lub przedpokoju. Wybierając to miejsce warto jednak wziąć pod uwagę ewentualny ruch oraz przeciągi, których lepiej, by nasze zwierzę dla dobra swojego zdrowia systematycznie unikało.

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 3 =