Jakie grzejniki wstawić do łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu, dlatego też ważne jest, aby była ona funkcjonalna, wygodna i oczywiście ciepła. Gwarancją odpowiedniej temperatury jest dobrze dobrany grzejnik łazienkowy. Wybierając konkretny model, nie należy jednak kierować się wyłącznie kształtem, kolorem czy ceną, priorytetem jest w tym przypadku moc grzewcza.

Ciepło i komfortowo

Temperatura w łazience powinna być nieco wyższa niż w kuchni czy salonie i oscylować w granicach 24 stopni. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem są nowoczesne grzejniki c.o., które poza funkcją grzewczą, mogą służyć również jako suszarka czy łazienkowa półeczka. Istotnym czynnikiem, od którego zależy wybór konkretnego modelu, jest wielkość łazienki oraz jej usytuowanie.

Największe potrzeby grzewcze występują w dużych pomieszczeniach, wyposażonych w okno i zlokalizowanych w szczycie budynku – w tym przypadku, poza grzejnikiem ściennym, warto zainstalować ogrzewanie podłogowe, dopełniając całość zestawem zaworów mieszających, umożliwiających sterowanie mocą grzejnika i ogrzewania podłogowego za pomocą jednego termostatu.

Mały grzejnik – wielka moc

Zdarza się, że powierzchnia łazienki jest stosunkowo niewielka, ograniczana nierzadko na rzecz salonu. Aranżacja przestrzeni do łatwych w tym przypadku nie należy, nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z komfortu, wygody i ciepła. Podstawowym kryterium jest w tym przypadku ograniczona ilość mebli łazienkowych, z jednoczesnym naciskiem na ich funkcjonalność. Fakt ten dotyczy również przedmiotowych grzejników, które mogą pełnić różne zadania.

Wybierając konkretny model warto więc zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz moc grzewczą – dobrze dobrany kaloryfer nie tylko ogrzeje pomieszczenie, ale zapewni dodatkowe miejsce na łazienkowe akcesoria. Wiele takich grzejników można dostać na http://snakedesign.pl/nasza-oferta/snake-line-3d/.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =