Jakie grzejniki wybrać do mieszkania?

Wciąż najpopularniejszą metodą ogrzewania mieszkań jest ta z wykorzystaniem grzejników, które potocznie nazywa się kaloryferami. Nie wymagają skomplikowanej instalacji, są dość proste w tej kwestii, a ponadto nie obciążają nas zbyt wysokimi kosztami. Z tego też względu tylu ludzi decyduje się na wybór takiego właśnie rozwiązania. Oprócz swej popularności, poszczycić mogą się również ogromną różnorodnością. Obecnie mamy do czynienia z dosłownie masą przeróżnych modeli grzejników, więc aby wybrać ten właściwy, warto poświęcić chwilę czasu, by rozważyć różne kryteria i dobrać najlepszy do naszego mieszkania. Odpowiednia instalacja grzewcza jest niezbędnym elementem każdego miejsca zamieszkania.

Jakie grzejniki najlepiej sprawdzą się w Twoim mieszkaniu?

Odpowiadając na to pytanie trzeba pod uwagę wziąć kilka czynników, takich jak moc grzejnika, sposób montażu oraz jego wymiary. W celu określenia potrzebnej mocy przyjmuje się, iż:

  • 60 W najlepiej sprawdzi się w miejscach parterowych oraz znakomicie wyizolowanych,
  • 100 W, jeśli pomieszczenie parterowe posiada dość ograniczoną izolację,
  • 140 W w mieszkaniu, w którym nie zastosowano w ogóle izolacji cieplnej.

    Mamy o wiele większą dowolność przy wyborze sposobu montażu, jeśli zakładamy nową instalację. Przy systemach grzewczych grzejnikowych stosuje się rury miedziane ze względu na ich właściwości. Są wyjątkowo trwałe, plastyczne oraz co szczególnie ważne, są antydyfuzyjne. Często alternatywą lutowania takich rur staje się zaprasowana miedź. Jest to o wiele szybszy sposób montażu oraz bardziej bezpieczny.

    Wymiary takiego grzejnika to najbardziej indywidualna sprawa ze wszystkich. Przy tym więc sami musicie dokonać wyboru określając odpowiednio wymiary pomieszczenia. Ostatnio coraz bardziej popularne są grzejniki marki cosmnova, które cechują się dużą niezawodnością oraz nowoczesnym designem. Posiadają wszystkie odpowiednie certyfikaty oraz dopuszczenia na rynek polski, co stanowi gwarancję ich bezpieczeństwa.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 9 =