Jakiego typu zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, której celem jest poprawa wyglądu i funkcjonowania uśmiechu. Stomatologia estetyczna może być wykonywana na pojedynczym zębie lub może być stosowana w celu poprawy ogólnego wyglądu uśmiechu. Istnieje wiele różnych zabiegów, które można wykonać w ramach stomatologii estetycznej, ale wszystkie one mają jeden cel: aby Twój uśmiech wyglądał jak najlepiej!

Rodzaje zabiegów stomatologii estetycznej

Dental Bonding

Łączenie zębów to zabieg, w którym wykorzystuje się żywicę kompozytową do pokrycia małych odprysków, pęknięć i przebarwień na zębach. Bonding może być również stosowany do zamknięcia luk między zębami, lub do zmiany kształtu lub wielkości samego zęba.

Protezy, protezy częściowe i mosty

W przypadku braków w uzębieniu spowodowanych urazem lub chorobą korzystne może być wykonanie aparatów protetycznych. Uzupełnienia te zastąpią brakujące zęby, dzięki czemu pacjent będzie mógł jeść i mówić bez obaw o wygląd swojego uśmiechu.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to popularny zabieg kosmetyczny, który polega na wybieleniu powierzchni zębów w celu rozjaśnienia ich koloru o kilka odcieni. Procedura ta może być wykonywana za pomocą nakładek dopasowanych do zębów w domu lub poprzez uczęszczanie do profesjonalnego gabinetu na zabiegi co kilka dni.

Te, jak i inne zabiegi można wykonać w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, takim jak np. Dental Care.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*