Kartony klapowe – jakie mają zastosowanie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kartony klapowe to rodzaj materiału opakowaniowego, który służy do przechowywania, transportu i wysyłki wielu różnych produktów. Wykonuje się je przede wszystkim z papieru, ale mogą być również skonstruowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Głównym celem kartonów klapowych jest ochrona wysyłanego produktu przed uszkodzeniem podczas transportu. Są one również używane do ochrony delikatnych przedmiotów, ponieważ są wykonane ze wzmocnionymi rogami i krawędziami, które mogą wytrzymać szorstkie traktowanie przez firmy spedycyjne lub innych pracowników.

Kartony klapowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, więc mogą być używane do wielu różnych produktów. Niektóre przykłady obejmują:

Książki 

Książki są zazwyczaj wysyłane w dużych kartonach z klapami na górze. Kiedy pudełko jest otwarte, klapki pozwalają na łatwe wysunięcie książki bez uszkodzenia stron lub okładek, jednocześnie chroniąc ją przed kurzem i brudem podczas transportu.

Gry wideo

Gry wideo są często wysyłane w dużych kartonowych pudełkach z klapkami na górze. Po otwarciu pudełka, klapy te pozwalają na łatwe wysunięcie gry wideo bez uszkodzenia dysków lub konsoli, jednocześnie chroniąc ją przed kurzem i brudem podczas transportu.

Elektronika 

Elektronika jest często wysyłana w dużych kartonowych pudełkach z klapkami na górze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*