Kompletny przewodnik po zakupie łóżeczka piętrowego i zapewnieniu bezpiecznego i wygodnego snu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest łóżeczko piętrowe?

Termin łóżko piętrowe odnosi się do łóżka, które ma być zaoszczędzone jako przestrzeń poprzez połączenie dwóch łóżek w jedno. Można to zrobić w pionie lub w konfiguracji w kształcie litery L. Te łóżka są popularne w pokojach wieloosobowych i wspólnych przestrzeniach mieszkalnych, ponieważ oszczędzają przestrzeń.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego rozmiaru łóżka piętrowego lub łóżeczka dla dziecka lub nastolatka

Podwójne łóżko piętrowe jest odpowiednie dla dzieci w wieku do 10 lat. Łóżeczko może być jednak odpowiednie dla dzieci poniżej 2 roku życia.

Łóżeczko piętrowe dla malucha powinno mieć wymiary około 36” na 74” i powinno być wyposażone w balustradę, jeśli ma dzielić pokój z inną osobą lub zwierzęciem. Ułatwi to maluchowi wchodzenie i wychodzenie z łóżeczka, a także ochroni malucha przed wypadnięciem z łóżka podczas snu!

Wybór odpowiedniego materiału podczas porównywania opcji łóżek dziecięcych według typu

Drewniane łóżka piętrowe to bardziej tradycyjna opcja. Często są one tańsze i lepsze dla młodszych dzieci, ponieważ nie wymagają tak dużej ostrożności, jak metalowe łóżka piętrowe.

Tymczasem metalowe łóżka piętrowe oferują bardziej nowoczesny i czysty wygląd. Są również tańsze niż drewniane łóżka piętrowe i mogą wytrzymać większą wagę niż ich drewniane odpowiedniki.

Drewniane łóżka na antresoli zapewniają nowe podejście do tradycyjnego stylu łóżek, ale mogą być kosztowne i mogą nie być najlepszą opcją dla mniejszych dzieci.

Wybór odpowiedniego rodzaju łóżka dla dziecka zależy od budżetu, tego, co chcesz osiągnąć z wyglądem sypialni i oczywiście od wieku dziecka, które będzie z niego korzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*