Multimedialne fasady LED

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Oświetlenie LED już od dawna estetycznie wzbogaca architekturę. Ze względu na swoją długą żywotność przekraczającą trzykrotność działania standardowej żarówki, cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Multimedialne fasady to przede wszystkim ogrom możliwości przedstawiania treści w niecodzienny sposób. Co więcej, urządzenia tego typu idealnie nadają się do miejscowego podkreślania walorów budynku. Fasady LED służą m.in. do tworzenia zjawiskowych animacji, obrazów, kształtów oraz wielu innych.

Najważniejsze informacje o multimedialnych fasadach

Diody LED, w porównaniu do tradycyjnych żarówek żarowych, są znacznie bardziej energooszczędne. W ujęciu rocznym ułatwiają zaoszczędzenie sporej ilości środków. Firma TDC Polska umożliwia dopasowanie kształtu i rozmiaru fasad do konkretnych wymagań. Bez względu na to, czy konieczne jest podświetlenie całego budynku, czy wyłącznie wybranego elementu, TDC Polska z pewnością znajdzie najbardziej efektywne rozwiązanie. Zasadniczo wyróżnia się dwa sposoby montażu fasad.

  • Pierwszym z nich jest tak zwany montaż bezpośredni, w którym oświetlenie jest zlokalizowane przed lub za fasadą. W takim przypadku źródło światła jest widoczne dla wszystkich odbiorców.
  • Drugim, bardziej dyskretnym sposobem jest montaż oświetlenia w ukrytym miejscu, dzięki czemu fasada wygląda zjawiskowo, zwłaszcza po zmroku.

Wybór konkretnego sposobu zależy m.in. od preferencji zamawiającego, a także od możliwości, jakie oferuje konkretne miejsce.

Pełna kontrola i intuicyjna obsługa

Programowanie i zmiana animacji, obrazów i efektów jest szybka i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. W praktyce każdy może sterować multimedialną fasadą LED. Dzięki wysokiej jasności wyświetlane treści są czytelne nawet w słoneczne dni. Konstrukcje tego typu idealnie sprawdzą się w przypadku tworzenia kreatywnych reklam, a także do wyróżniania firmowych budynków. Co więcej, przyciągająca wzrok fasada będzie świetną promocją nadchodzącego wydarzenia sportowego, muzycznego, filmowego lub teatralnego. 

Ze względu na swobodną możliwość tworzenia fasad o różnych rozmiarach, mogą one zdobić zarówno ogromne płaszczyzny, jak i dyskretnie podkreślać walory przedsiębiorstwa. Nowoczesne diody LED emitują światło charakteryzujące się bardzo wysoką jasnością, zbliżoną do światła dziennego. Dzięki temu mamy pewność, że wyświetlane treści będą najwyższej klasy. Co więcej, brak szkodliwego promieniowania UV i IR sprawia, że multimedialne fasady LED są całkowicie bezpieczne dla wszystkich osób i zwierząt przebywających w ich otoczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*