Najważniejsze informacje o podróżowaniu kamperem

Dla osób lubiących zwiedzanie dłuższe niż kilka dni, idealną formą spędzenia wolnego czasu są objazdówki. Poczynając od zorganizowanych wyjazdów, a kończąc na podróżowaniu własnym lub wynajętym na miejscu autem. Ciekawą opcją dla tego typu wypraw są kampery – zwane hotelem na kółkach. Łączą komfort spania i codziennego funkcjonowania z mobilnością. Co trzeba wiedzieć o podróżowaniu tym środkiem lokomocji? Dowiemy się w dalszej części artykułu.

Jak się przygotować do wyprawy

Poszukując samochodu, jakim jest kamper wynajem nie będzie stanowił dla nas problemu. Istnieje wiele firm, które oferują takie usługi, jednak przed jego wypożyczeniem należy dobrze przeczytać umowę najmu, dowiedzieć się, kiedy kaucja nie podlega zwrotowi, ale także zapoznać się z parametrami samego pojazdu. Ważny jest na pewno rok produkcji. Istotna jest także jego wielkość, którą trzeba uzależnić od ilości osób. Równie istotne jest ubezpieczenie. Powinniśmy upewnić się, co wchodzi w jego zakres i od jakiej kwoty będzie pokrywało szkody. Zwykle obowiązuje wkład własny, to znaczy, że wszystkie naprawy np. do 2000 zł będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. W zależności od trasy musimy także sprawdzić wjazd do danego kraju. Czasami najem ogranicza możliwość przemieszania się np. poza UE.
Podsumowując, pamiętajmy, że należy dokładnie sprawdzić firmę oferującą wynajem kamperów. Przeczytajmy przede wszystkim opinie innych użytkowników, wspomnianą umowę i warunki. Będzie to gwarancja udanych i bezstresowych wakacji.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 5 =