O czym mogą świadczyć nasze sny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sny są potężnym sposobem na zbadanie nieświadomego umysłu i uzyskanie dostępu do różnych aspektów naszej psychiki. Chociaż można je interpretować na wiele sposobów, zwykle reprezentują nasze życzenia, lęki, pragnienia i nierozwiązane problemy.

Sposoby na interpretacje snów

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś interpretować własne sny, to wiesz, że nie jest to łatwe zadanie. Istnieje wiele stron internetowych, które oferują porady jak je interpretować. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że w przypadku każdej osoby interpretacja poszczególnych symboli sennych będzie inna w oparciu o jej osobiste doświadczenia.

Aby móc skuteczniej analizować swoje sny, możesz zastosować kilka prostych zasad:

  • zapisuj swoje sny jak najszybciej po przebudzeniu, nie zastanawiaj się zbytnio nad szczegółami snu i nie próbuj go interpretować, po prostu zapisz wszystko to, co się wydarzyło z jak największą ilością szczegółów;
  • zastanów się jak się czułeś podczas snu i jakie emocje w Tobie wywołał, warto to również zapisać;
  • poszukaj powtarzających się tematów w swoich snach i zwróć uwagę na wszelkie wzorce, które pojawiają się podczas ich analizy.

Najlepszym sposobem na dobrą analizę snów jest skonsultowanie się z psychoterapeutą, który ma doświadczenie w tym zakresie. Nie tylko będzie mógł on obiektywnie spojrzeć na Twój sen, ale także zbadać, jaki związek może mieć on z Twoją sytuacją życiową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*