O czym należy pamiętać podczas zakupu wanny do nowej łazienki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna należy do najważniejszych elementów każdej łazienki, nierzadko stanowiącej jej centralny punkt. Ważnym jest, więc aby dobrać ją odpowiednio zarówno pod względem wizualnym, jak i czysto praktycznym. Na jaki model się więc zdecydować?

Podstawowe kryteria podczas wyboru wanny

Pierwszym, co determinować będzie możliwość wyboru jest wielkość oraz kształt naszej łazienki. W mniejszych pomieszczeniach większą popularnością cieszą się zwykle mniejsze, prostokątne modele oraz narożne wanny asymetryczne. Po drugiej stronie skali znajdują się modne, wanny wolnostojące. Stanowić one mogą zarówno centralny punkt łazienki, jak i dopełniać ciekawy projekt architektoniczny w mniej oczywisty sposób. Bezpośrednio z wielkością wanny łączy się także jej kształt – a co za tym idzie – również pojemność. To właśnie od kształtu wanny zależy w dużej mierze wygoda kąpieli. Zwykle, dobrze jest wybrać wannę stanowiąca kompromis między zużyciem wody, a naszym komfortem. 

Styl także jest nie bez znaczenia

Po zastanowieniu się nad częścią techniczną zostaje ten o wiele przyjemniejszy aspekt, czyli doznania estetyczne związane z nowym zakupem. A jest, w czym wybierać. Począwszy od materiału, przez kolor, styl wykonania, a na dodatkach kończąc. Tu pojawia się jeszcze kwestia spójności. I tak, aby przestrzeń łazienkową tworzyła harmonijna całość warto zaraz przy zakupie wanny wybrać także elementy komplementarne, takie jak bateria do wanny czy półki na kosmetyki. Zwykle najlepsze efekty uzyskamy projektując wymarzoną łazienkę i wykonując ją w jednym dominującym stylu architektonicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*