Perfumy – nie tylko dla kobiet

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny zapach potrafi całkowicie odmienić nastrój, a także wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez inne osoby. Jest to ważne tak samo w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Perfumy mogą dodać sił, wpłynąć na pewność siebie, a nawet podnieść atrakcyjność w oczach płci przeciwnej. Jak zatem wybrać najlepsze?

Nuty zapachowe idealne dla mężczyzn

Perfumy dedykowane mężczyznom najczęściej są dużo mocniejsze od tych damskich. Intensywność ich aromatu jest zaś zasługą odpowiednio dobranych nut zapachowych, wśród których są obecne m.in. aromaty korzenne, ziołowe oraz drzewne.

Nuty kwiatowe oraz cytrusowe, to z kolei domena damskich perfum i nawet jeśli pojawiają się w męskich, to są one raczej dodatkiem – nie nutami dominującymi. Perfumy dla niego są kojarzone z siłą, a ich kompozycje mogą być bardziej klasyczne (drzewne lub korzenne), nowoczesne (z nutami paprociowymi), czy też orzeźwiające (z aromatami cytrusowymi).

Jak dopasować perfumy do siebie?

Idealnie dobrany zapach powinien odzwierciedlać męskie usposobienie oraz być dostosowany do okazji. Sportowcy cenią sobie choćby perfumy aromatyzowane cytrusami. Na oficjalne przyjęcia, lepszym wyborem będą za to nuty drzewne, które są dość spokojne, a jednocześnie intrygujące.

Oczywiście, kupując perfumy należy kierować się przede wszystkim własnym gustem. Ważna jest za to ich jakość. I tutaj, można wybierać spośród m.in. perfum znanych marek oraz tzw. perfum lanych. Które będą lepsze? Tak naprawdę, różni je przede wszystkim cena – te drugie są znacznie tańsze, a jednocześnie ich intensywność i trwałość jest tak samo wysoka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*