Pergola tarasowa – czy warto?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz taras, możesz go wykorzystać do stworzenia zewnętrznej przestrzeni życiowej, która jest elegancka i funkcjonalna. Pergole tarasowe zadaszone kratą lub panelami zapewniają cień dla tarasu i będą działać jako zabezpieczenie prywatności. Możesz również dodać sufit zieleni lub kwiatów nad pergolą, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną.

Czym jest pergola?

Pergola to w zasadzie otwarta konstrukcja wykonana z drewna, kamienia lub innego materiału, która zapewnia cień i poczucie zamknięcia na tarasie. Ma słupki, które wspierają belki poprzeczne, które są wygięte na zewnątrz na górze jak łuki. Belki poprzeczne podtrzymują kratownicę lub trelinkę, która tworzy dach nad tarasem. Rozmiar pergoli zależy od tego, ile miejsca masz na tarasie i ile cienia chcesz zapewnić. Jeśli chcesz mieć dużo cienia, użyj dużych słupów i belek, aby mogły utrzymać duży ciężar winorośli i roślin pnących. Jeśli potrzebujesz tylko trochę cienia, użyj mniejszych słupów i belek, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca na tarasie i nie zasłaniały widoku z wnętrza domu.

Jak zainstalować pergolę?

Pergola jest łatwa w montażu. Najpierw należy ustalić, gdzie mają się znaleźć słupki i jak daleko od siebie powinny być. Następnie należy wykopać w ziemi dołki dla każdego słupka, które są około dwa razy głębsze niż długość słupka i na tyle szerokie, że będą pasować do miejsca. Następnie należy umieścić poziomicę na szczycie każdego słupka i wyregulować go, aż będzie prosty. Następnie zasypujemy otwory ziemią i ubijamy ją, aby słupki były stabilne. Na koniec przymocuj wsporniki do słupków za pomocą śrub.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*