Jak odprowadzać ścieki w domu jednorodzinnym?

Posiadacze domów jednorodzinnych muszą zadecydować co zrobić ze ściekami. Zasadniczo mamy trzy możliwości: Pierwsza z nich to podłączenie się do kanalizacji miejskiej, ta jednak dostępna jest zazwyczaj tylko w centrach miast i na dobrze zurbanizowanych osiedlach. Druga opcja to zastosowanie tradycyjnego szamba, które ma za zadanie przechowywać nieczystości przez pewien czas, aż zostaną one odebrane przez wóz asenizacyjny. Trzecia natomiast możliwość, najbardziej ekologiczna, to zastosowanie własnej oczyszczalni.

Idziemy w ekologię

Montaż przydomowej oczyszczalni jest bardzo prosty, daje nam mnóstwo komfortu i jednocześnie dobrze działa na środowisko. Urządzenie takie ma za zadanie dokładnie przefiltrować ścieki, które spływają z domu, a później istnieje możliwość odprowadzenia ich bezpośrednio do gleby. Dzięki temu nie ma konieczności częstego zamawiania wozu asenizacyjnego, jedynie regularnie uzupełnianie odczynników, które będą rozkładać i oczyszczać nieczystości. Tak w dużym skrócie działa typowa przydomowa oczyszczalnia ścieków Leszno to jedno z miast, które umożliwia nam uzyskanie dotacji na założenie takiej instalacji.

Inne rozwiązania

Prostszą, ale równie skuteczną i ekologiczną metodą jest montaż specjalnego rodzaju szamba. Od zwyczajnego różni się tym, że posiada dodatkowy osadnik, który ma za zadanie zbierać wszystkie nieczystości stałe. Odfiltrowana woda również może zostać odprowadzona do gleby, niektóre wersje wymagają regularnego opróżniania przez wóz asenizacyjny, jednak o wiele rzadziej niż przy tradycyjnym rozwiązaniu. Jeśli chcemy coś takiego założyć, wystarczy znaleźć firmę instalującą szamba ekologiczne Leszno pozwoli nam bez problemu taką znaleźć na miejscu.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem − dwa =