Odpowiednia pościel – jeden z warunków dobrego snu dziecka

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sen jest niezbędny do właściwej regeneracji organizmu każdego człowieka. Prawidłowa higiena snu jest podstawą, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój naszych pociech. Dbając o komfortowe warunki, które ułatwią spokojny sen dziecka nie należy zapominać o tym, że wpływ na cały rytm wieczornego zasypiania ma nie tylko dobranie odpowiedniego oświetlenia czy wyciszanie malucha czytaniem bajek i śpiewaniem kołysanek. W spokojnym śnie kluczową rolę odgrywa pościel dla dzieci

O czym pamiętać, wybierając pościel dla dziecka?

Kompletując poduszkę i kołdrę do pokoju malucha, należy kierować się kilkoma, istotnymi kryteriami zakupu. Podstawą jest tutaj rozmiar pościeli: najczęściej wybieranymi przez rodziców zestawami są te o wymiarach 140×200 cm w przypadku mniejszych dzieci, oraz 160×200 cm jeśli wyposażamy pokój nastolatka.

Po określeniu preferencji wymiaru, przychodzi czas na decyzję o rodzaju tkaniny, z której wykonane będą poszczególne elementy zestawu. Najlepiej, kiedy pościel dla malucha jest wykonana ze stuprocentowej, gładkiej bawełny lub jeśli potrzebujemy pościeli na porę zimową- z flaneli. Są to materiały, które nie tylko zapewnią dziecku odpowiednią termoregulację, ale i uchronią malucha przed nadmiernym poceniem się i problemami skórnymi.

Jeśli urządzamy pokoik dla alergika, zadbajmy by pościel posiadała cechy antyalergiczne. Pamiętajmy również, że każdy zestaw pościeli dla dzieci powinien odznaczać się atestami bezpieczeństwa i certyfikatem Oeko-Tex standard 100, będącym gwarantem, że kupiony przez nas komplet jest wykonany z bezpiecznych materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*