Rejs morski katamaranem po chorwacji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby, które pragną spędzić niezapomniany urlop powinny wybrać się katamaranem w rejs morski po Chorwacji. Zazwyczaj tego typu rejs trwa około tygodnia i odbywa się w komfortowych warunkach, pod komendą doświadczonego sternika. Tradycyjny katamaran wyposażony jest w cztery, dwuosobowe kabiny przeznaczone dla turystów. Każda z nich posiada własną łazienkę i prysznic. W zależności od standardu jachtu, koszt jego tygodniowego wynajęcia może oscylować od 150 Euro do nawet 1000 Euro na osobę. W związku z tym, że rejsy katamaranem w sezonie letnim cieszą się spora popularnością, warto zarezerwować sobie miejsce już wcześniej. Najłatwiej zrobić to korzystając z serwisów internetowych oferujących czarter jachtów w Chorwacji.

Decydując się na tego typu rejs, należy przede wszystkim zaplanować w jaki sposób dotrzeć do miejsca wyokrętowania katamaranu. W przypadku korzystania z samolotu, trzeba zorganizować sobie jakiś transport z lotniska do miejsca docelowego. Warto o to zadbać wcześniej. Zostawianie tego na ostatnią chwilę może bowiem wywołać niepotrzebny pośpiech i nerwowość. Przed wyprawą trzeba również pomyśleć wyżywieniu. Jeżeli decydujemy się na przygotowywanie posiłków na jachcie we własnym zakresie, musimy zaopatrzyć się w prowiant na cały tydzień. Najlepiej postawić na produkty trwałe, co do których można mieć pewność, że się nie zepsują. W związku z tym, że ceny produktów żywnościowych w Chorwacji są zbliżone do cen w Polsce, można zaopatrzyć się w żywność dopiero na miejscu. Wybierając się w podróż katamaranem nie wolno zapominać o odpowiednim ubiorze. Pomimo tego, że w Chorwacji w sezonie letnim panują wysokie temperatury, to na pełnym morzu nie jest już tak ciepło jak na lądzie. Mogą także zdarzyć się burze i silne wiatry. Dlatego na wszelki wypadek, warto wziąć ze sobą coś ciepłego i nieprzemakalny sztormiak na wypadek niekorzystnej aury. Kompletując bagaż należy pamiętać, że ilość miejsca na katamaranie jest ograniczona, dlatego powinno się zabierać ze sobą jedynie najpotrzebniejsze przedmioty.

W rejs katamaranem po Chorwacji warto zabrać ze sobą całą rodzinę. Możliwość spędzenia wspólnie czasu na morzu zarówno dla dzieci jak i dorosłych będzie niezapomnianym przeżyciem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*