Jakie formalności są wymagane przy kupnie mieszkania?

Kupowanie mieszkania to skomplikowany proces. Oprócz konieczności wydania sporej sumy pieniędzy musimy również dopełnić liczne formalności. Szczególnym przypadkiem jest nabywanie lokum z rynku wtórnego. Warto zatem wiedzieć, jakie obowiązki mamy po zakupie mieszkania. 

Pomoc specjalistów

Dla wielu osób poszukiwanie wymarzonego mieszkania to duże przeżycie. W tym przypadku jedna decyzja bowiem może znacząco wpłynąć na naszą przyszłość. Dlatego nabywając lokum, powinniśmy dobrze się do tego przygotować. Przede wszystkim istotne znaczenie mają różne formalności, które każdy kupujący musi dopełnić po sfinalizowaniu transakcji. Jednym z obowiązków osób nabywających mieszkanie z rynku wtórnego będzie odprowadzenie podatku od czynności cywilnoprawnych. Obecnie taka opłata wynosi dwa procent całkowitej ceny nieruchomości. Oprócz tego, zanim wprowadzimy się do swojego nowego lokum, musimy spisać protokół zdawczo-odbiorczy. W nim należy uwzględnić stan liczników, co pozwoli nam rozliczyć się z poprzednim właścicielem za zużycie prądu bądź gazu. Samodzielne dopełnianie formalności może być jednak trudne. Warto zatem w trakcie kupowania nieruchomości skorzystać z usług adwokata. Szukając więc miejsca, gdzie znajduje się specjalista znający prawo nieruchomości Poznań, to idealna lokalizacja. W tym mieście mamy sporo kancelarii, które ułatwią nam zakup. 

Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × pięć =