Co warto zabrać pod namiot?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bardzo wiele osób uwielbia wakacyjne wypady pod namiot – np. w góry lub nad jezioro. Tego rodzaju spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest bowiem znakomitym sposobem zarówno na naładowanie akumulatorów, jak i skuteczne oczyszczenie umysłu ze złych emocji czy stresu. Przed wyruszeniem w drogę należy jednak koniecznie zadbać o spakowanie do plecaka wszelkich niezbędnych rzeczy. Stanowi to gwarancję braku nerwów już na miejscu, a także w znacznym stopniu podnosi poziom bezpieczeństwa.

Drobne akcesoria z pewnością też się przydadzą 

Decydując się na wyprawę pod namiot, w pierwszej kolejności warto zabrać ze sobą porządne posłanie, które obejmuje karimatę (najlepiej lekką, ale odporną na uszkodzenia mechaniczne), śpiwór ocieplony od wewnątrz oraz poduszka samopompująca. Oprócz tego zaleca się spakowanie niewielkiej kuchenki turystycznej przeznaczonej do przygotowywania ciepłych posiłków. Jeśli zaś chodzi o samo jedzenie, to na uwagę zasługują w szczególności tzw. liofilizaty, czyli dania suszone sublimacyjnie przy udziale niskiej temperatury oraz ciśnienia. Mają one postać proszku i są zamknięte w wytrzymałej torebce, a co najważniejsze wyjątkowo mało ważą (oszczędność miejsca w plecaku).

Oczywiście nie obejdzie się również bez metalowych sztućców i talerza, a ponadto solidnego kubka izotermicznego bądź funkcjonalnego termosu. Dwa ostatnie produkty kupimy bez problemu w tym sklepie online: https://zasadamedia.pl/18922//kubki-bidony-termosy. Oto pozostałe wartościowe elementy, które są nieocenione podczas pobytu w namiocie: zapalniczka outdoorowa (ewentualnie krzesiwo), latarka czołówka, scyzoryk typu multitool, ręcznik szybkoschnący, power bank, kompaktowa saperka, siekierka, apteczka z lekami i kosmetyczna z podstawowym wyposażeniem.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*