W jaki sposób powinniśmy pielęgnować nasz ogród?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele sposobów na uprawę ogrodu, ale kilka podstawowych zasad może pomóc Ci maksymalnie wykorzystać czas, wysiłek i pieniądze. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak uprawiać ogród, który przyniesie pyszne owoce i warzywa przez całe lato.

Sadzenie w blokach

Sadząc rośliny w blokach, a nie w rzędach, będziesz mógł łatwiej dotrzeć do górnych partii roślin, nie nadeptując na nie i nie uszkadzając ich korzeni. Ponadto, sadzenie w blokach ułatwia pielęgnację roślin – a pielęgnacja jest ważnym elementem uprawy zdrowych roślin.

Sadzenie w grupach

Grupowanie roślin według ich potrzeb pomaga zapewnić, że wszystkie będą szczęśliwe w swoim nowym domu. Upewnij się, że każda roślina ma wystarczającą ilość składników odżywczych, wody i światła słonecznego, odpowiednio je grupując: Rośliny, które lubią dużo słońca powinny być umieszczone w miejscach w pełni nasłonecznionych; rośliny, które potrzebują cienia powinny być posadzone pod wyższymi roślinami, które zapewnią osłonę przed gorącym słońcem; a rośliny o podobnych wymaganiach odżywczych powinny być posadzone razem, aby nie konkurowały ze sobą o zasoby.

Upewnij się, że Twoja gleba jest żyzna

Jeśli glebie brakuje składników odżywczych, nie będzie ona produkować zdrowych roślin bez względu na to, co jeszcze zrobisz. Poprawki do gleby, takie jak kompost lub pył skalny może pomóc w zrównoważeniu zawartości składników odżywczych w glebie i poprawie jej struktury. Jeśli jednak uprawiasz w pojemnikach, będziesz musiał dostarczyć roślinom składniki odżywcze z roztworu nawozu. Jeżeli jednak nie masz czasu na pielęgnację swojego ogrodu to warto zainwestować w ludzi, którzy wykonają za Ciebie pracę ogrodnicze. W tym celu możesz odwiedzić stronę http://www.aloesogrody.pl/oferta/pielegnacja-ogrodu/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*