Modowy savoir vivre w teatrze

Teatr to miejsce kultury wysokiej, gdzie możemy kontemplować sztukę. Od wieków uznawany był za miejsce szczególne. Wyjście do teatru było podniosłym i niecodziennym wydarzeniem. Widzowie zakładali odświętny strój, okazując tym swój szacunek. Jak wygląda to dziś? Jak się ubrać do teatru w XXI wieku?  

Elegancki kobiecy strój

Wybierając ubiór odpowiedni na spektakl powinniśmy kierować kilkoma aspektami. Kobiety niegdyś zakładały do teatru eleganckie i szykowne suknie wieczorowe. Dziś nie ma takiej potrzeby. Zbyt wytworne ubranie również nie jest tutaj wskazane. Ważne jest, by zachować smak i umiar, ale co najważniejsze, ubranie powinno być eleganckie. Najbardziej odpowiednim ubiorem dla Pań będzie koktajlowa sukienka w połączeniu z żakietem.

Dobrym wyjściem jest założenie spodni w kantkę i eleganckiej bluzki lub koszuli. Na stopy załóżmy szpilki lub botki do kostki. Dodatki powinny być klasyczne i minimalistyczne. Latem do sukienki załóżmy rajstopy, zimą zamiast puchowej kurtki wybierzmy płaszcz. Nie musimy rezygnować z kolorów i stawiać tylko na biel i czerń. Barwne ubranie nie jest tu zabronione, ale powinniśmy pamiętać, aby kolory nie były zbyt jaskrawe czy krzykliwe, a utrzymane w dobrym guście i tonie. Jednym słowem idealne ubranie do teatru to ubranie klasyczne i eleganckie. 

Szykowny ubiór męski

Panowie mogą założyć garnitur, ale ubranie eleganckich spodni w kantkę w połączeniu z koszulą z długim rękawem i marynarką, będzie równie dobrym wyjściem. Takie zestawienie będzie wyglądać nieco lżej, a nadal będzie adekwatne do sytuacji i miejsca. Całość niech dopełniają skórzane buty. Trampki pozostawmy na inne okazje. 

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × jeden =