Podstawowe zastosowanie prętów

Rodzaje prętów

Pręty najpraktyczniej dzielić ze względu na ich przekrój poprzeczny, a więc są dostępne:

– sześciokątne,

– prostowniki (prostokątne),

– okrągłe,

– kwadratowe.

Inną możliwością jest podział ze względu na metodę ich wytwarzania. Zaliczamy m.in:

– pręty ciągnione – metal zostaje przeciągnięty przez tzw. “ciągadło”, które jest specjalnym otworem w narzędziu. Tutaj dokonuje się również rozróżnień ze względu na tolerancję, stąd na przykład pręty ciągnione h9 lub h11

– pręty walcowane – metal poddaje się procesowi walcowania wzdłużnego, dzięki czemu uzyskują ostatecznie swój właściwy kształt.

W obu tych wariantach, jeśli jest takie życzenie, pręty można wygładzić przez szlifowanie lub łuszczenie.

Gdzie się ich używa?

Zastosowanie prętów w przemyśle jest niezwykle szerokie. Prostowników używa się przy produkcji maszyn przemysłowych, ale również zwykłych ogrodzeń i bram. Pręty o kwadratowym przekroju znajdują zastosowanie głównie przy produkcji kratownic, balustrad i innych konstrukcji stalowych. Poza tym prętów żebrowanych i gładkich używa się pospolicie do zbrojenia betonu, żeby podnieść jego odporność lub sztywność.

Współczesna oferta

Współcześnie pręty są na tyle łatwe i tanie w produkcji, że zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie. Nie ma budowy lub hali produkcyjnej, które by się bez nich obyły. Współcześnie możliwe jest składanie dużych nawet zamówień na pręty określonego typu w komforcie sklepu internetowego. Wystarczy odwiedzić np.  http://www.pro-mar.com.pl/ i zamówić przemysłowe ilości prętów lub złożyć indywidualne zamówienie na konkretny, ale mniej powszechny typ pręta, czy to ze względu na materiał, czy wykonanie.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziesięć + trzynaście =