Praktyczne wyposażenie warsztatu samochodowego

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warsztat samochodowy jest miejscem, gdzie wszystko powinno mieć swoje miejsce. Od porządku w miejscu pracy zależy w końcu sprawność obsługi i wykonywania usług, a znajomość lokalizacji narzędzi oszczędzi mechanikowi i nerwów, i czasu. Uporządkowanie pozwala też na łatwe ocenienie, czy nie brakuje jakiegoś elementu wyposażenia warsztatu.

Wykorzystanie ścian

W warsztacie pomieścić się muszą naprawiane auta – sprawia to, że na podłodze zostanie niewiele miejsca na sprzęt. Z pomocą przychodzą tablice warsztatowe – mocowana na ścianie tablica, wyposażona w uchwyty i haczyki w różnych rozmiarach, pozwala na zawieszenie najpotrzebniejszych narzędzi. Do takiej tablicy łatwo sięgnąć i już na pierwszy rzut oka widać, co się na niej znajduje. Niektóre modele tablic oferują również półki pozwalające na umieszczenie na nich jeszcze więcej narzędzi albo specjalne kuwety, idealne do przechowywania akcesoriów – przykłady można zobaczyć tutaj: https://strefaskrzynek.pl/pl/c/Tablice-warsztatowe/98

Do przechowywania małych akcesoriów, na przykład śrubek, sprawdzi się również organizer plastikowy. Jest wyposażony w wygodną rączkę, a przezroczysta pokrywa pozwala na podejrzenie zawartości bez konieczności otwierania organizera. Mocne zatrzaski zapobiegają przypadkowemu wysypaniu się zawartości. Wiele przegródek takiego organizera umożliwia zachowanie porządku w warsztacie. Większe ilości przedmiotów można przechowywać natomiast w szufladkach warsztatowych. Dzięki ich modułowej budowie można wykorzystać dokładnie tyle miejsca, ile się potrzebuje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*