Przetłuszczające się włosy – jak polepszyć ich stan?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Wyglądają nieestetycznie oraz zabierają pewność siebie. W wielu przypadkach towarzyszy im swędzenie oraz łupież. Walka z tym problemem jest dość trudna, ale można ją wygrać.

Jak skutecznie walczyć z przetłuszczaniem się włosów?

Aby polepszyć stan przetłuszczających się włosów należy dobrać odpowiednie kosmetyki i stosować się do kilku najważniejszych zasad. Trzeba unikać sytuacji, w których gruczoły łojowe są dodatkowo stymulowane. Dlatego do mycia włosów trzeba używać letniej wody, nigdy zbyt ciepłej lub zbyt zimnej. Również proces masowania skóry głowy nie powinien przebiegać zbyt gwałtownie.

Odżywkę możemy nakładać jedynie od długości połowy włosów, nigdy u nasady. Mycie najlepiej zakończyć chłodnym strumieniem, który pomoże zamknąć łuski włosów.

Na rynku znajdziemy kilka skutecznych szamponów przeciwłupieżowych. Można również wykorzystać domowe sposoby, jakimi są ziołowe płukanki. Pamiętajmy o tym, że błędem jest obciążanie włosów oraz skóry głowy dużą ilością kosmetyków. Zwłaszcza produkty do stylizacji mają dość negatywny wpływ na ich kondycję.

Osoby walczące z tym problemem powinny wybierać najlepsze odżywki do włosów. Te, które dbają o ich kondycję, ale nie przyczyniają się do ich obciążania. Na tłuste włosy wpływ ma również dieta. Należy prowadzić zdrowy tryb życia i unikać niezdrowego, tłustego jedzenia pełnego chemii. Warto pamiętać również o tym, aby nie dotykać włosów oraz skóry głowy zbyt często. To sprawia, że problem przetłuszczania się nasila.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*