Przyrządy spawalnicze – jakie warto posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Spawanie to umiejętność, która istnieje od czasu, gdy ludzie po raz pierwszy odkryli właściwości ognia. Jest to jedna z najbardziej przydatnych i ważnych umiejętności w każdym warsztacie obróbki metali, ale może być bardzo niebezpieczna, jeśli nie jest wykonywana prawidłowo. Ważne jest, aby używać odpowiedniego sprzętu podczas pracy z roztopionym metalem, a to obejmuje używanie wysokiej jakości przyrządów spawalniczych.

Przyrządy spawalnicze są niezbędne dla spawaczy. Bez nich nie będą oni w stanie prawidłowo wykonywać swojej pracy. Przyrządy spawalnicze obejmują wszystko, od palników po kaski i rękawice. Obecnie na rynku istnieje kilka różnych typów palników spawalniczych, z których każdy jest przeznaczony do określonego celu lub rodzaju metalu. Należą do nich:

Spawarki rdzeniowe MIG/Flux 

Są to urządzenia zasilane gazem, które wykorzystują obojętny gaz osłonowy do ochrony obszaru roboczego przed oparami utleniającymi podczas spawania (i ułatwiają widzenie tego, co się robi). Posiadają one również wymienne końcówki z drutem rdzeniowym i MIG do różnych zastosowań. Są one powszechnie stosowane w warunkach przemysłowych, gdzie duże ilości stali muszą być spawane szybko i bezpiecznie.

Spawarki TIG/ARC 

Są to również urządzenia zasilane gazem, ale zamiast tego używają niekonsumpcyjnej elektrody wolframowej, która tworzy łuk elektryczny między sobą a spawanym metalem podstawowym. W ten sposób powstaje bardzo stabilna, wysokiej jakości spoina, która może być stosowana do każdego rodzaju metalu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*