Rodzaje hostingów

Hosting to udostępnienie miejsca na pracującym przez serwer, podłączonym do Internetu komputerze . Aby strona internetowa mogła działać bez przerwy, musi obsługiwać ją serwer umieszczony na komputerach, które pracują przez całą dobę, i tam umieszcza stronę internetową. Hosting możemy podzielić na kilka rodzai:

  1. Serwer VPS, który przydziela nam maszynę wirtualną i daje większą niezależność od innych użytkowników. jego cena w zależności od ilości przechowywanej pamięci oscyluje w granicach od 300 do 2000 złotych za rok. Wykorzystują go firmy, dla których strona internetowa to ważne źródło przychodów.
  2. Serwer Współdzielony, czyli urządzenie które nie istnieje fizycznie i jest symulowane programowo. Jego cena mieści się w przedziale do 1000 złotych za rok. Wykorzystują go najczęściej klienci prywatni, niewielkie firmy lub firmy, które w sieci nie wykonują dużo wymagających działań.
  3. Serwer dedykowany, to najwyższa forma hostingu, pod względem wykupowanych zasobów od firmy hostingowej. Korzystając, otrzymujemy własny serwer, jako fizyczna maszyna niezależna od innych. Ceny zaczynają się od 100 złotych miesięcznie bez górnej granicy. Korzsytają z niego duże instytucje i firmy.
Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − 2 =