Rodzaje klimatyzatorów – na jaki warto się zdecydować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektowanie klimatyzacji wymaga dokładnego rozważenia jej przeznaczenia oraz miejsca, gdzie urządzenie będzie docelowo zainstalowane. Ważny jest także wybór modelu, którego tryb pracy zapewni optymalną energochłonność. Obecnie wiele firm proponuje specjalistyczne doradztwo oraz montaż urządzeń chłodniczych, zatem w przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z ich ofert.

Montaż ma znaczenie

Jeśli planujesz zakup klimatyzatora, ale nie jesteś zdecydowany na konkretny model, zapoznaj się z najczęściej wybieranymi typami tych urządzeń:

klimatyzatory typu split: to najpopularniejsze rodzaje klimatyzatorów, z których większość to urządzenia naścienne. Ich podstawowe zalety to kompaktowy rozmiar, duża wydajność i cichy tryb pracy. W odróżnieniu od klimatyzatorów przenośnych lub okiennych nie potrzebują dużo przestrzeni do montażu. Uwagę zwraca także ich estetyka; obecnie można wybrać model, który wpasuje się w stylistykę wnętrza. Rzadziej spotykane klimatyzatory split to typy przypodłogowo-sufitowe. W przypadku montażu parownika bezpośrednio przy suficie uzyskuje się równomierny sposób dystrybucji powietrza.

klimatyzatory kasetonowe: ich jednostki wewnętrzne montowane są najczęściej w konstrukcji stropów, stąd są często stosowane w biurach. Zapewniają równomierną dystrybucję powietrza, dzięki czemu nie tworzą także odczuwalnych prądów i ciągów powodujących dyskomfort.

klimatyzatory kanałowe: to idealna opcja, jeśli szukasz urządzenia, które zapewni równomierne klimatyzowanie kilku pomieszczeń. Jedno urządzenie za pomocą kanałów rozprowadza powietrze do wielu przestrzeni. Jego zaletą jest możliwość sterowania każdym kanałem osobno oraz dokładne rozprowadzenie powietrza na całości powierzchni.

Jeśli zależy Ci na profesjonalnych rozwiązaniach w postaci klimatyzatorów dla Twojego biznesu lub biura, postaw na firmę, która świadczy usługi zarówno montażu, jak i fachowego doradztwa. Zapoznaj się z ofertą Clima Line na stronie http://www.clima-line.pl. Tę firmę wyróżnia nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także pozytywne opinie klientów z całej Polski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*