Sprawy religijne na wyciągnięcie ręki – skąd czerpać wiedzę o żywotach świętych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezwykle ważne dla każdego katolika jest pogłębianie swojej wiary. Nie zawsze jest to proste zadanie, ale pomóc w nim mogą nam święci. Któż mógłby być lepszym wzorem w dążeniu do zbawienia niż osoby, które poprzez gorliwą modlitwę, poświęcenia i dobro znalazły swoje miejsce u boku Miłosiernego Ojca? Inspirujmy się tymi niezwykłymi postaciami na drodze naszego życia. Warto poznać ich historie i stawiać je sobie za wzór.

Na drodze do świętości

W dniu przyjęcia chrztu otrzymujemy szansę na dostąpienie świętości. To dar, którym tylko Bóg może odznaczyć człowieka. Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak powinniśmy żyć, aby go otrzymać. Modlimy się o wstawiennictwo świętych – warto więc wiedzieć, czym nasi duchowi przewodnicy trudnili się za życia oraz co skierowało ich na ścieżkę wiary. Jako normalni ludzie, także ich dotykały różnego rodzaju pokusy, przed którymi musieli się bronić. Pragnąc być dobrymi katolikami, powinniśmy brać przykład ze świętych, dzięki czemu każdy z nas może stać się lepszym człowiekiem.

Przewodnicy po świecie wiary

Jacy byli Ojciec Pio, Matka Teresa czy Święta Faustyna? Jakie przeszkody napotkali na swej drodze do świętości? O tych postaciach, jak i wielu innych, możemy dowiadywać się z żywotów świętych. To książki przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą umacniać się w wierze. Będą one doskonałym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą, bierzmowanie, czy po prostu jako upominek dla bliskiej osoby. Jeśli nie wiemy, gdzie szukać książek o świętych – w sklepie internetowym SzczescBoze.com znajdziemy kilkanaście pozycji dotyczących tego właśnie tematu. Niech czytanie i odpoczynek staną się jednocześnie nauką o podążaniu ścieżką wiary.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*