Sprzęt rolniczy, który jest najbardziej potrzebny przy hodowli bydła

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowla bydła wiąże się z używaniem przeróżnego sprzętu. Może on dotyczyć dojenia krów, pojenia zwierząt albo ich dokarmiania. Przydają się także narzędzia do czyszczenia albo znakowania. Który sprzęt będzie niezbędny w przypadku hodowli krów, byków oraz cielaków? 

Pojenie i karmienie zwierząt 

Pojenie i karmienie wielkich krów bywa problematyczne, biorąc pod uwagę ilość zjedzonej paszy i wypitej wody. Niezbędne są wtedy jak największe karmidła, które powinny być odpowiednio szerokie dla kilku sztuk bydła. W celu przewożenia jedzenia bardzo przydatny jest wózek paszowy, który da się kupić w wersji 340 litrowej na stronie https://rolnet.pl/. Można tam też znaleźć poidła miskowe lub smoczkowe, gdzie te drugie przydadzą się zwłaszcza małym cielakom. 

Dojenie, znakowanie i pielęgnacja bydła 

Dojenie krów przy większej hodowli przemysłowej wymaga dostępu do systemu udojowego. W ten sposób cały proces przebiega znacznie szybciej, gdzie jednak trzeba pamiętać o dobrostanie zwierząt. W hodowli przydaje się także sprzęt do znakowania, w której najlepiej sprawdzają się kolczykownice. Nie można przy tym wszystkim zapomnieć o higienie oraz pielęgnacji bydła. Należy przygotować do tego odpowiednie preparaty oraz czochradła. Warto pamiętać o czyszczeniu obornika, gdzie czasami wystarczą najprostsze narzędzia typu widły.   

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*