Stacje ładowania samochodów elektrycznych – jakie są ich typy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stacje ładowania samochodów elektrycznych to świetny sposób, aby upewnić się, że Twój pojazd ma pełną baterię, kiedy tego potrzebujesz. Można je znaleźć w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe, lotniska i sklepy ogólnospożywcze, ale nie zawsze są one dostępne wtedy, gdy są najbardziej potrzebne.

Aby ułatwić Ci poruszanie się po tej nowej technologii, przygotowaliśmy listę głównych typów stacji ładowania pojazdów elektrycznych:

Poziom 1 

Są to gniazda 120 V, które potrzebują około 10 godzin do pełnego naładowania EV. Są one idealne do całonocnego ładowania w domu lub w pracy.

Poziom 2 

Są to gniazda 240 V, które mogą w pełni naładować samochód elektryczny w ciągu czterech do sześciu godzin. Są one często instalowane w kompleksach apartamentów i innych budynkach wielorodzinnych z wygodnym dostępem do energii elektrycznej ze wspólnego źródła.

DC Fast Charging 

Ten typ stacji ładowania jest podobny do poziomu 2, ale oferuje większą moc (do 50 kilowatów) dla szybszego czasu ładowania (30 minut lub mniej). Działa najlepiej, jeśli pojazd ma wbudowaną funkcję szybkiego ładowania prądem stałym lub jest zainstalowany jako opcja na rynku wtórnym przez dealera lub centrum serwisowe.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów na ich temat, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://hazbi.com/pl/c/Stacje-ladowania-samochodow-elektrycznych/2222294.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*