Tajemnicze słupki przy drodze – czy wiesz do czego służą?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Słupek przydrożny to rodzaj znaku drogowego lub markera, który służy do ostrzegania lub informowania kierowców o zbliżających się zagrożeniach, takich jak zakręty, skrzyżowania lub przejazdy kolejowe. Słupki te można znaleźć po obu stronach wielu dróg i autostrad, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu ruchu lub podczas niesprzyjającej pogody. Na stronie https://www.henkar.pl/pl/produkty/slupek-u12c/ jest dokładnie opisane wszystko, co musisz wiedzieć o słupku u12c.

Czym są tajemnicze słupki drogowe?

Znaki drogowe są zwykle umieszczane w odstępach około 30 metrów wzdłuż autostrady. Są one również często używane w połączeniu z innymi znakami ostrzegawczymi, aby uzupełnić ich skuteczność.

Znaki te występują w kilku różnych kształtach i rozmiarach, w tym w kształtach kwadratowych i ośmiokątnych, ale większość słupków przydrożnych ma kształt prostokątny. Schemat kolorów używanych przez te znaki różni się znacznie w różnych stanach i krajach, ale zazwyczaj zawierają one żółte tło z czarnymi literami lub cyframi na nich. Liczby wskazują, w jakiej odległości od miejsca, w którym się znajdujesz, znajduje się zagrożenie.

Słupki przydrożne są przydatne do wielu różnych celów. Mogą być używane do oznaczania krawędzi parkingu, wejścia na podjazd lub nawet granicy między dwoma nieruchomościami. Najpopularniejszy typ słupka jest wykonany z metalu i posiada palik na spodzie, dzięki czemu można go wbić w ziemię. Słupki te są dostępne w różnych rozmiarach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*