Terapia psychiatryczna – z jakich etapów się składa

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stres, osobiste i zawodowe problemy, wyzwania, jakie stawia przed nami świat, ale i wymagania stawiane przez nas samych – to wszystko sprawia, że czujemy się przytłoczeni. Coraz więcej osób nie radzi sobie z emocjami, narasta w nich frustracja, ta zaś prowadzi do depresji i innych zaburzeń natury psychologicznej. Wówczas pomocny może okazać się psychiatra Wrocław jest miejscem, w którym znaleźć możemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę lekarzy i psychoterapeutów, którzy pomogą nam pokonać życiowe trudności. Jak wygląda terapia psychiatryczna?

Jak wygląda pierwsze spotkanie z psychiatrą?

Dla wielu pacjentów bardzo ważne jest, że na wizytę u lekarza psychiatry niepotrzebne jest skierowanie. Wystarczy zadzwonić lub udać się osobiście do poradni zdrowia psychicznego i zarezerwować wygodny dla siebie termin konsultacji. Pierwsza wizyta to przede wszystkim wywiad, jaki lekarz przeprowadza ze swoim pacjentem. Padają pytania o objawy i problemy, jakich doświadcza zgłaszająca się osoba. Na tej podstawie wysnute zostają wstępne hipotezy dotyczące diagnozy.

Sama diagnostyka może zająć kilka spotkań, w czasie których pacjent proszony będzie między innymi o wypełnienie ankiet i testów psychologicznych. A także o rozwinięcie historii swojej przypadłości oraz dotychczasowego leczenia. Dokładna analiza wszelkich czynników mogących wpływać na aktualny stan psychiczny pacjenta pozwala lekarzowi zdecydować, jakie kroki należy podjąć w dalszej kolejności. Konieczne może okazać się leczenie szpitalne, jednak w większości przypadków wystarcza dobranie odpowiednich leków farmaceutycznych i skierowanie na właściwy dla zaburzenia rodzaj psychoterapii.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*