Testy genetyczne – w jakich miejscu warto je przeprowadzić?

Medycyna daje obecnie pacjentom i lekarzom wiele badań, które nie tylko potwierdzają lub wykluczają diagnozę danego schorzenia, ale także określają predyspozycję i ryzyko wystąpienia danej choroby. Badania genetyczne można wykonać w kierunku wielu chorób nowotworowych oraz autoimmunologicznych. Gdzie warto wykonać tego rodzaju testy?

Jak zdiagnozować trudne do leczenia infekcje układu moczowo-płciowego?

Czasami zdarza się tak, że infekcja intymna nie reaguje na standardowe leczenia antybiotykami, a z klasycznych badań nie wychodzi żadna diagnoza. Wtedy konieczne może okazać się badanie DNA chlamydia, jak i występowanie innych groźnych chorób może zostać w pełni wykryte. Jest to nowoczesne i dokładne badanie, które pozwala na zidentyfikowanie atypowego drobnoustroju jakim są bakterie z rodzaju chlamydia. Taki test na chlamydie można wykonać w wielu laboratoriach.

Nowotwory, a badania genetyczne – co warto wiedzieć?

Schorzenia nowotworowe występują w naszej populacji z coraz większą częstością. Medycyna daje szansę na wykonanie prostej analizy, jakim jest badanie genetyczne na raka. Pozwala ono określić, czy pacjent posiada dany typ mutacji genetycznej, który powoduje zwiększone ryzyko wystąpienia określonej choroby nowotworowej. Przykładem takich mutacji są mutacje BRCA, które zwiększają ryzyko wystąpienia raka piersi i raka jajnika. Świadomość posiadania tego rodzaju mutacji  genetycznej daje szansę na monitorowanie pacjenta, szybkie zdiagnozowanie wczesnego stadium choroby i podjęcie wczesnego leczenia raka.

Super Portal
Super Portal

Super Portal jest super, ponieważ pozwala skutecznie zaspokoić Twoją ciekawość i dostarczyć Ci codzienną dawkę konkretnego, wartościowego contentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + dziewięć =