W co się zaopatrzyć przed rozpoczęciem przygody z decoupagem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decoupage to sposób ozdabiania przedmiotów, który polega na przyklejeniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki do powierzchni z drewna, metalu, szkła, plastiku bądź tkaniny. Jest to świetna forma spędzania czasu, która dodatkowo daje możliwość stworzenia pięknych rzeczy. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z decoupage’m powinniśmy dowiedzieć się, w jakie przedmioty oraz akcesoria musimy się wyposażyć.

Jak zacząć przygodę z decoupage’m?

Niezbędnym elementem wyposażenia, jaki trzeba zakupić jest dobrej jakości klej. Wybór konkretnego rodzaju zależy przede wszystkim od typu papieru, jaki chcemy przykleić. Jeśli planujemy działać z serwetkami powinien on mieć specjalną formułę, która ich nie rozmiękczy. Przyda się także farba akrylowa w kolorze białym, która po delikatnym rozcieńczeniu świetnie sprawdzi się jako podkład.

Zarówno do kleju, jak i do farby potrzebne będą pędzle. Najlepiej zakupić je w kilku rozmiarach, dzięki czemu będziemy mogli użyć ich do różnych powierzchni. Do precyzyjnego wycinania kształtów przydadzą się ostre nożyczki oraz skalpel. Do wyrównywania wszelkich nierówności warto natomiast zaopatrzyć się w papier ścierny.

Nie możemy zapomnieć również o zakupie papieru, który będziemy przyklejać na ozdabiany przedmiot. Możemy zdecydować się na zwykłą serwetkę, papier ryżowy, który jest idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących, specjalny do decoupage lub jakikolwiek, który znajdziemy w domu. W celu zaopatrzenia się w niezbędne akcesoria warto odwiedzić sklep internetowy https://studio75.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*